Sport Mediaset zgjedh formacionin e vitit, Simeone trajner, Neuer portier

Sport Mediaset zgjedh formacionin e vitit, Simeone trajner, Neuer portier

TIRANE– Sport Mediaset, gjigandi i medias italiane, ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2014 si dhe trajnerin më të spikatur.

Në zgjedhjet e gazetarëve sportivë të Sport Mediaset janë të shumtë lojtarët e kombëtares gjermane, por edhe futbollistë të tjerë që spikatën jo pak në Kupën e Botës ne Brazil. Skema e përzgjedhur nga gazetarët e Sport Mediaset është 4-3-3.

Portier: Manuel Neuer (Gjermania, Bayern)

Mbrojtës: Philipp Lahm, (Gjermania, Bayern); David Alaban, (Austri, Bayern); Diego

Godin (Uruguaj, Atletico Madrid) dhe Javier Mascherano, (Argjentina, Barcelona).

Mesfushorë: Angel Di Maria, (Argjentina, Real/Man. United); Toni Kroos (Gjermani, Bayern/Real Madrid) dhe James Rodriguez (Columbi, Monaco/Real Madrid)

Sulmues: Cristiano Ronaldo, (Portugali, Real Madrid), Lionel Messi, (Argjentina, Barcelona) dhe Arjen Robben, (Holandë, Bayern).

Trajneri i vitit: Diego Simeone

     

Facebook Comments

You may also like

FOTO/ Arian Çani vazhdon të ndërrojë ‘Sofitë’, shikoni bukuroshen e re

Duket se Çani nuk po bie ‘rehat’ me