Malësi e Madhe, atentati me armë zjarri, arrestohet i dyshuari

Post on: 5 March, 2012 Comments Off

MALËSI E MADHE- Arrestohet në fshatin Vukël të Malësisë së Madhe, shtetasi Gëzim Aliaj.

Burime të policisë bëjnë me dije se Aliaj dyshohet si autori i atentatit me armë zjarri, nga i cili 33-vjecari Gjovalin Vuçinaj humbi jetën, ndërkohë që shtetasi Bardhok Grishaj mbeti i plagosur.

Policia bën me dije se Aliaj është arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërkohë që vrasja ka ndodhur për motive të dobëta.

ATENTATI
Ngjarja është regjistruar mbrëmë rreth orës 20:30 në fashtin Vukël. Nga hetimet paraprake mësohet se viktima Gjovalin Vuçinaj 33 vjec, ndodhej brenda një lokali se bashku me shtetasin Bardhok Grishaj, ku persona disa persona kanë gjuajtur me armë zjarri automatik, nga jashtë lokalit dhe më pas janë larguar.

Categories
Tags

Comments are closed.

Kerko

Surpriza Pa Fund

Vendos Emer Mbiemer dhe adresen e emailit

Reklame