Kushëriri “Babagjysh” zhduk të gjithë familjen në Teksas

Post on: 27 December, 2011 Comments Off

Gjashtë anëtarë të një familjeje në Teksas sapo kanë hapur dhuratat e Krishtlindjeve, kanë parë një kushëri të tyre të veshur si Babagjyshi, i cili ka hapur papritur zjarr kundër tyre, duke i vrarë të gjithë ata dhe më pas duke vrarë edhe veten. Sipas zëdhënësit të Policisë së Grapevine, Teksas, Robert Eberling, personi që ka qëlluar ishte një person i afërt i familjes. Të gjitha viktimat janë të lidhura me njëra-tjetrën dhe policia beson se ai që qëlloi është mes tyre. “Duket se ata sapo kishin nisur të festonin Krishtlindjet. Po hapnin dhuratat e tyre”, tha Eberling, duke shtuar se apartamenti ishte zbukuruar për festë. Katër gra dhe tre burra, nga mosha 18 deri në 60 vjeç u gjetën pa jetë në kuzhinë dhe në dhomën e ndenjes, pasi policia kishte marrë një thirrje në numrin 911, ku askush nuk fliste në anën tjetër të linjës. Dy armë zjarri ishin gjetur pranë trupave të viktimave. Motivet nuk janë ende të qarta.

Categories
Tags

Comments are closed.

Kerko

Surpriza Pa Fund

Vendos Emer Mbiemer dhe adresen e emailit

Reklame