Dieta, këshillat e minutës së fundit para se të vishni kostumin e plazhit

Post on: 14 May, 2013 Comments Off

Parashikimi Motit

Tirane
28/01/2015, 15:05
 

12°C
humidity: 50%
wind speed: 4 km/h NNE
More forecast...
 

Surpriza Pa Fund

Vendos Emer Mbiemer dhe adresen e emailit

Kursi Kembimit

Muaji maj është thelbësori për një grua që të vendosë përfundimisht nëse dëshiron apo jo të mbajë dietë për të patur një trup më të bukur me ardhjen e verës. Arsyeja se përse gratë mbajnë dietë në të vërtetë, gjendet në sasinë e fotografive të modeleve me kostume plazhi që propozohen prej revistave e gazetave. Çdo grua nuk do të ndihej rehat duke parë ata trupa të mrekullueshëm, ndaj vendosin që edhe ato të hollojnë linjat edhe pak. Objektivi është i njëjtë për të gjitha: të humbasin të paktën pesë kile në dy muaj. Çka mund të arrihet, me kusht që në maj dhe në qershor të ndiqen rreptësisht disa rregulla të qarta të ngrënies: 1.Buka, makaronat, të gjitha karbohidratet duhen eleminuar nga tavolina, ose nëse nuk bëni dot pa to, hani vetëm 80 gram në ditë dhe vetëm gjatë drekës. 2.Duhet të ulni sasinë e yndyrnave: mund të përdorni vajin e ullirit i cili ndalon lëkurën të humbasë tonifikimin. 3.Lejohet vetëm një gotë vere në ditë, sidomos gjatë vaktit të darkës. 4.Duhet të lëvizni shumë. Djegia e kalorive është metoda e vetme dhe e vërtetë për t’u dobësuar.

Comments are closed.

Lajme te Ngjashme:

Categories
Tags